BLOGGER TEMPLATES - TWITTER BACKGROUNDS

Hürriyet

22 Nisan 2011 Cuma

SEVEN NE YAPMAZ?Seven ne yapmaz?

Ne yapmaz ki? Dünyanın tüm yükünü alır da sırtına, ufacık bir “of!” bile çıkmaz ağzından. Sevdiğinin tüm zehrini, aşk şarabı diye içer kana kana.

Sever… Karşılıksız, düşünmeden, yüreğini sevdiğinin ayağının altına serecek kadar hem de. Yolları arşınlarken, şikâyet etmeyecek kadar sever. Ölüm kapıda beklerken, “ Seni her hücremle seviyorum” diyecek kadar…

Bir canını bine bölüp,sevgilinin saçının her teline bir tane takacak kadar sever. Telleri teker teker eline alıp, koklayarak öpecek kadar sever. Sever işte…

Dünyanın fani bakışlarıyla değil, gözün göremeyeceği, yüreğinin içine O’nun yüreğini alıp, O olabilecek kadar sever. İçtiği suda, aldığı nefeste, konuştuğu her kelimede, durmadan sevgilinin adını zikredecek kadar sever. Tanrı’dan sonra, sadece onun için yaşayacak kadar…

Seven, her şeyi yapar. Her şeyi, sevginin adı altında toplayarak hem de. Bir damla gözyaşında, okyanusu görebilecek kadar sever. Sevgilinin gözlerinde, yaşamı bulup, yine aynı yerde yitirecek kadar dalar aşkın içine. Sevgili olmadan aldığı soluğu anlamsızlaştıran her şeyden, kendini men edecek kadar sever.

Sevginin yükünden bir gün bile erinmez seven. Bir gün bile gelip,” Bu kez de sen bana doğru gel” demeyecek kadar sever. Sevgiliye verilen her anın, Tanrı’nın ona en büyük hediyesi olarak görecektir çünkü. Hiç şikâyet etmez, hiç yüksünmez aşkı yüreğinde, sırtında taşımaktan.

Sevgilin bir kelimesi ile sarhoş olur seven insan. O’ndan daha değerli ne vardır ki yaşamda? Kıymetlisini alıp, yüreğinde taşımanın tadına doyamaz seven. Beyaz kefenle buluşana dek, sevgiyi sevmeyi de öğrenmiştir çünkü.

Sevmek…

Bizlere en zor gelen şey belki de. Eskiden yaşanan sevdaların tadını bilmiyoruz, şarkılarını dinlemekle de öğrenemiyoruz. Şimdi, zamanın nankör akışına kapılmış, sevmeden yaşıyoruz. Sevemiyoruz…

Sevgisizliğimizin koluna bir de güvensizliği takmış yürüyoruz taş kaldırımlarda. Kim sevsin bizi? Biz kimleri sevelim? Sevgisizlik denizinde boğulurken, hangi uzatılmayan eli tutalım?

Bilmiyorum gerçekten… Kandırıyoruz kendimizi, bazen herkesi. İnsan olan varlığın sevgiye ihtiyacı var. “ Seven ne yapmaz?” Şarkıyı açın şimdi, dinleyin. Düşündünüz mü? Şimdi ben soruyorum size.

Seven ne yapmaz?

Mavisihir

0 yorum: